Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Operacje plastyczne dla mężczyzn

22 czerwca 2008,   Archiwum Redakcyjne

  Oceń
Chirurgia estetyczna już dawno wyszła z cienia taniej sensacji, przestała być traktowana jako zakazany owoc czy fanaberia dotycząca wyłącznie gwiazd filmu lub estrady. Wręcz przeciwnie, stała się ona jednym z wielu środków służących współczesnemu człowiekowi do realizacji jego odwiecznego dążenia do zachowania młodości i urody.
Nikt nie powiedział, że o piękno własnego ciała mogą dbać wyłącznie kobiety, stąd też do specjalistycznych klinik coraz częściej zaglądają panowie.

Pierwszych operacji, które możemy uznać za plastyczne, dokonywano już setki lat temu. W starożytnych Indiach były to rekonstrukcje nosa u osób, którym za karę go obcięto, a w Chinach – zmniejszanie stóp dziewczynkom, poprzez zawiązywanie im palców paskiem materiału. Prawdziwa historia chirurgii plastycznej rozpoczyna się jednak na początku XX w. i początkowo była przeznaczona dla wąskiej grupy pacjentów z defektami narządów mowy, górnych dróg oddechowych, narządu ruchu i innych. Operacje plastyczne wykonywano dopiero wtedy, gdy zmiany utrudniały lub uniemożliwiały funkcjonowanie pacjenta, zaś kryterium estetyczne było brane pod uwagę tylko w drastycznych oszpeceniach.

Jednak rozwój techniki i lata zdobywanych doświadczeń, umożliwiły udostępnienie dobrodziejstw chirurgii plastycznej ogółowi. Wydzielono wówczas dziedzinę chirurgii estetycznej - zajmującej się problemami dotyczącymi zabiegów stricte upiększających.

Moda na poprawianie natury jest coraz bardziej widoczna również w Polsce. Dowodem na to jest chociażby telewizyjny program „Chcę być piękna”, który z jednej strony bił rekordy oglądalności, z drugiej zaś ilość zgłoszeń pokazała jak wiele kobiet nosi się z zamiarem takiego zabiegu.

Piękno nie tylko dla kobiet

Stereotyp głosi, że poprawą urody interesują się tylko kobiety. Ale do gabinetów chirurgii estetycznej coraz częściej przychodzą panowie. Przyczyniła się do tego popularność operacji plastycznych i zmiana nastawienia do osób, które się na nią decydują.

- Panowie stanowią około 25-30 proc. moich pacjentów. To znacznie więcej niż kilka lat wcześniej. Odnotowujemy wyraźny wzrost zainteresowania medycyną estetyczną wśród mężczyzn. Widać to zwłaszcza, jeśli chodzi o porady drogą mailową lub telefoniczną. Mogą zaspokoić swoją ciekawość, pozostając nadal anonimowi. Ci, którzy decydują się przyjść do gabinetu, też na początku bywają skrępowani. Boją się, że ktoś może uznać ich pomysł za śmieszny, pytają, czy oni pierwsi chcą wygładzić zmarszczki, lub odessać tłuszcz. Tymczasem to nieprawda. Na zabiegi, które przez długi czas były uważane za kobiece, decyduje się coraz więcej panów – mówi Dr Katarzyna Stelczyk (w udzielonym dla bankier.pl wywiadzie), specjalista chirurgii plastycznej, prowadząca Prywatną Klinikę Chirurgii Plastycznej Dr Stelczyk Clinic we Wrocławiu.

Motywacja u mężczyzn

Jedno jest pewne, motywacje kobiet i mężczyzn różnią się. I choć miłość niekiedy nie jest ślepa, rzadko zdarza się, aby mężczyzna zdecydował się na poprawienie urody, gdyż ma młodszą partnerkę, co u kobiet jest częstym argumentem. Niewiele jest takich przypadków, kiedy panowie namawiani są przez swoje żony, czy pracodawców. Jeśli mężczyzna decyduje się na jakąś zmianę, to zwykle robi to po prostu dla siebie. Często wiąże się to z jego karierą zawodową ponieważ zaczynamy mieć świadomość, że dobry wygląd pomaga osiągnąć sukces.


Komentarze

Jan
4 lipca 2008
19:51:09

Może ktoś polecić sprawdzoną klinikę oferującą mikroprzeszczepy włosów ?


KokosowyBoy
4 września 2010
23:39:34

Ja tam jestem po operacji nosa i ust - korium ... trochę bolało ale dziś nie żałuję .... z chęcią jeszcze raz przejdę się do Pani Doktor Janickiej poprawić lub gruntownie zmienić kontury twarzy... z reszta ona bez słowa wie o co mi chodzi i co chcę osiągnąć przez dany zabieg, jaki ma być efekt na końcu ... :] Opuchlizna z nosa już zeszła i mogę się cieszyć nowym kształtem ... kto wie co mi jutro będzie przeszkadzać :] Pozdrawiam


Dmn
15 lutego 2011
22:17:45

Kokosowy, po pierwsze zwiększ masę, po drugie idź do łazienki i sprawdź czy jeszcze masz jaja


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Starsze artykuły

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu