Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

1 000 000 $ ze śmietnika

4 sierpnia 2008,   Ewa Maria Ambroziak

  Oceń
Są różne sposoby na to, aby się wyróżnić z tłumu. Najprostszym rozwiązaniem są wzory, kolory i ich kontrowersyjne połączenie. Owszem, to przykuwa wzrok. Warto się jednak zastanowić, czy osiągnięty dzięki tej metodzie efekt, będzie długotrwały? Prawda jest bowiem taka, że jeśli coś zawsze jest „jaskrawe”, to po pewnym czasie kompletnie przestajemy zawracać na to uwagę. Przyzwyczajamy się. Istnieje także niebezpieczeństwo, że jeśli przesadzimy, to nasz strój stanie się groteskowy.
Inną metodą są stonowane dość wysmakowane łączenia, np. rzeczy codziennych, przeciętnych z tymi wytwornymi, wyjątkowymi. Jest to zabieg, który na pewno zwróci na nas uwagę, ale także zrobi znacznie trwalsze wrażenie. W tej kategorii estetycznej możemy także wykorzystać rzeczy pozornie klasyczne, ale zinterpretowane w bardziej awangardowy sposób. Tego typu kompozycje przeprowadzone umiejętnie, z wyczuciem i smakiem, dają doskonałe „rezultaty”. Równie długotrwałe, ale już w innym tego słowa znaczeniu robi wizerunek „na bogato”. Do dziś szalejące przekonanie, że po pierwsze nie do końca liczy się to, co mamy na sobie ale przede wszystkim to jakiej to jest firmy. Zatem aby efekt został osiągnięty w pełni, logo marki musi być po pierwsze rozpoznawalne, a po drugie, chyba najważniejsze, w dostatecznie widocznym miejscu. Dotyczy to dosłownie wszystkiego począwszy od białych skarpet a skończywszy na okularach przeciwsłonecznych czy też czapkach z daszkiem. Powiem krótko: logomania jest zdecydowanie passé.

Stylem, który mi jest najbliższy i na szczęście jest coraz bardziej doceniany, to minimalizm. Przekornie można go także określić mianem „milion dolar trooper”, czyli włóczęga za milion dolarów. Na czym się on koncentruje? Przede wszystkim na formie. Dominuje niezwykła prostota, w której jednocześnie tkwi luksus. Jest to jednak luksus bardzo daleki od ostentacji. Nie krzyczy bogatymi aplikacjami ani znanym logo. Najczęściej poza wewnętrzną, dyskretną metką wogóle go nie ma. Minimalizm to także jakość. Wszystkie komponenty, bez względu na stopień ich ukrycia, wykonane są z doskonałej jakości tkanin. Ogromną rolę odgrywają także wykończenia. Nieskazitelne szwy, szlachetne podszewki, czy mankiety stanowiące dzieło sztuki użytkowej, przeznaczone są pozornie do świadomości właściciela ale wprawne oko szybko je wychwyci i doceni. Minimalizm nie musi jednak wiązać się z dużym nakładem finansowym. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na kaszmiry i jedwabie, skupmy się na formie. Na tym, żeby fasony, po które sięgamy były okrojone ze zbędnych zdobień, upiększeń, wytarć, czy aplikacji. Uprzedzając wątpliwości, nie jest to styl ani nudny ani sztywny. Nie jest to także forma, w której dobrze wyglądamy jedynie w biurze czy pod czas spotkań oficjalnych. Doskonale się sprawdza także, np. w klubach.

12

Komentarze

EMA
22 stycznia 2009
15:44:48

Proszę Tomka Węca o kontakt telefoniczny, bądź mailowy. PILNE.


sheldor
8 grudnia 2010
21:31:41

Sprawdźcie to, bo warto, tylko dla prawdziwych facetów;)

Jeśli chcecie wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać zestaw narzędzi o równowartości
8000 złotych, oraz raz w tygodniu tor wyścigowy za 600 złotych wystarczy, że zalogujecie się
na stronie: http://www.winwithbahco.com i zagracie w fajną grę samochodową. (Jak wyskoczy błąd
przy logowaniu, to trzeba go zignorować).


666magik666
27 listopada 2012
09:58:04

Kolejny ciężki dzień? Zrelaksuj się w towarzystwie pięknej nieznajomej http://x.berith.pl/sexdzielnica


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu