Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Iść w stronę słońca z głową i modnie

5 lipca 2008,   Ewa Maria Ambroziak

  Oceń
Okuliści zgodnym chórem twierdzą, że o oczy powinniśmy dbać cały rok. Przez cały rok bowiem, bez względu na porę roku, oczy narażone są na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Oczywiście sprawa staje się bardziej poważna w okresie wiosenno-letnim, kiedy po prostu słońce świeci nam w oczy. Wtedy właśnie masowo sięgamy po okulary przeciwsłoneczne. Pojawia się jednak pytanie co nosić, żeby było zdrowo, modnie i wygodnie.
Osoby o okrągłych twarzach powinny dążyć do tego, alby kształty i formy równoważyły owe krągłości. Proponuję wtedy sięgać po oprawy o wydłużonych, kanciastych, prostych kształtach z wysoko zamocowanymi zausznikami. W walce z krągłościami niezawodne są także ciemne kolory opraw.

Można powiedzieć, że całkowicie odwrotnymi kryteriami powinny kierować się osoby o kwadratowym kształcie twarzy. Tutaj doskonale zdają egzamin kształty lekko zaokrąglone, dzięki czemu złagodzą nieco ostry kontur. Górna część oprawki powinna lokować się raczej wysoko. Daje to efekt optycznego wydłużenia linii żuchwy. Dobrym pomysłem mogą być oprawki tylko z górnym fragmentem ramki, a dołem montowanym na żyłce. Zbliżonymi kryteriami doboru oprawy powinny kierować się osoby o podłużnym kształcie twarzy. Stawiamy tu bowiem na zaokrąglone formy. Uzyskamy jednak lepszy efekt jeżeli linia oprawy okularów przebiegać będzie możliwie blisko połowy twarzy a jej dolna część będzie wyrazista. Tego rodzaju „cięcie” proporcji zdecydowanie zmniejszy wrażenie wydłużenia.

W przypadku trójkąta, który często charakteryzuje się szerokim czołem, niewielkimi ustami oraz wąskim kątem linii, najlepiej wybrać oprawki z delikatną ramką (lub bezramkowe) i prostą poziomą linią. Unikajcie dużych okularów z szerokim mostkiem i jaskrawych, wyrazistych kolorów. To bowiem spotęguje trójkątny kształt twarzy.

Najmniej problemów sprawa owal. Większość modeli opraw dobrze pasuje i nawet najodważniejsze formy nie zniekształcają twarzy ani nie zakłócają naturalnych proporcji. Pozostaje tylko dobrać ich właściwy rozmiar, proporcjonalnie do wielkości twarzy.

Najczęściej problemy w doborze okularów stwarza nos. Odpowiedni dobór oprawy umożliwi nam skorygowanie jego wielkości. Musimy zatem pamiętać, że szerokie i duże okulary doskonale sprawdzą się na szerokim nosie. W takim przypadku mostek powinien znajdować się w środkowej linii oprawki. Wybierając te, z silnie zaznaczoną krawędzią zewnętrzną, która kierować będzie uwagę w stronę skroni odwrócimy uwagę od długiego nosa. Pamiętaj, że podwójny lub niski mostek nieco skróci nadmiernie wydłużoną linię nosa. Wybierając okulary z wysokim lub jasnym mostkiem optycznie powiększą i wydłużą niewielki nos.


Fotogalerie

Komentarze

Zwierzak
6 lipca 2008
14:57:48

Jest gdzies w Warszawie salon Ray Bana ?


Ewa Maria
6 lipca 2008
18:02:51

Spory wybór jest w salonie Okorama przy ul. Mokotowskiej 45. Ewentualnie po większy wybór zostaniesz skierowany przez obsługę salonu Okorama.


smile
6 lipca 2008
22:57:54

W Olsztynie polecam salon optyczny Pani Bożeny Ławrynowicz - ul.Limanowskiego 4 Bardzo duży wybór oprawek i "szkieł"


dd
7 lipca 2008
23:14:14

Okulary Ray Ban są w salonach Vision Express


asia z.
28 sierpnia 2008
19:22:49

duży wybór okularów RayBan i innych markowych jest w Krakowie w salonie MozartOptyk na Rynku Głównym


EMA
22 stycznia 2009
15:45:22

Proszę Tomka Węca o kontakt telefoniczny, bądź mailowy. PILNE.


Anna
12 marca 2010
17:27:49

Ja również serdecznie polecam salon Pani Bożeny Ławrynowicz w Olsztynie: wspaniała przesympatyczna obsługa oraz duży wybór oryginalnych oprawek!


Rafał
16 marca 2010
12:13:44

A są może u Pani Bożeny takie same okulary, jak na zdjęciu 'matrix'?


GOLIAT
2 lipca 2010
14:51:39

U BOZENY JEST SAM SYFF I PODROBY


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Starsze artykuły

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu