Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Iść w stronę słońca z głową i modnie

5 lipca 2008,   Ewa Maria Ambroziak

  Oceń
Okuliści zgodnym chórem twierdzą, że o oczy powinniśmy dbać cały rok. Przez cały rok bowiem, bez względu na porę roku, oczy narażone są na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Oczywiście sprawa staje się bardziej poważna w okresie wiosenno-letnim, kiedy po prostu słońce świeci nam w oczy. Wtedy właśnie masowo sięgamy po okulary przeciwsłoneczne. Pojawia się jednak pytanie co nosić, żeby było zdrowo, modnie i wygodnie.
Przede wszystkim należy się zastanowić, jakie mamy oczekiwania wobec okularów. Od tego bowiem zależy dobór odpowiednich szkieł. Dla osób z wadą wzroku doskonałym rozwiązaniem jest wstawienie szkieł przyciemnianych i optycznych jednocześnie. Szkła mogą być: mineralne, organiczne, specjalnie pocieniane, barwione lub fotochromowe, z dodatkowymi filtrami i powłokami. Okuliści jednak biją na alarm wobec teorii mówiącej o tym, że im ciemniejsze szkła, tym lepiej. Nic bardziej mylnego! Ciemne i bardzo ciemne szkła powodują, że źrenica znacznie się rozszerza. Jeżeli owe szkła są marnej jakości i bez profesjonalnych filtrów słonecznych, wtedy do oka przenikają wszelkie szkodliwe promienie znacznie łatwiej. Zatem zasada numer jeden: kupuj okulary tylko w profesjonalnych salonach optycznych. Tam okulary ą na pewno droższe niż te kupione na stacji benzynowej, czy na bazarze doskonale spełniają swoją funkcję.

Gdy z pomocą optyka dobierzemy już odpowiednie szkła, należy zastanowić się nad oprawą. Dzięki niej możemy kształtować naszą twarz maskując bądź podkreślają niektóre jej elementy. Dobrze dobrana oprawa powinna oddzielać górną część twarzy od dolnej w proporcji 1:2. Górny zarys ramki powinien przebiegać na wysokości brwi. Oprawa powinna tworzyć harmonijną kompozycję z zarysem twarzy, kompensując asymetrię i niedoskonałości budowy kształtu głowy lub wręcz odwrotnie: kiedy oprawa tworzy z twarzą kompozycję silnie skontrastowaną ze względy nie tylko na kolorystykę ale także na ekspresję formy. Aby oprawa była dobrana w sposób klasyczny, poprawny należy przyjrzeć się anatomii swojej twarzy. Wyróżnia się bowiem pięć podstawowych kształtów twarzy przyrównując ją o figury geometrycznej. Możemy zatem mieć twarz okrągłą, kwadratową, trójkątną, podłużną lub owalną. Oprócz obrysu twarzy zwracamy też uwagę na inne szczegóły anatomiczne, takie jak wielkość i kształt nosa, osadzenie oczu, kształt łuków brwiowych, itp.


Fotogalerie

Komentarze

Zwierzak
6 lipca 2008
14:57:48

Jest gdzies w Warszawie salon Ray Bana ?


Ewa Maria
6 lipca 2008
18:02:51

Spory wybór jest w salonie Okorama przy ul. Mokotowskiej 45. Ewentualnie po większy wybór zostaniesz skierowany przez obsługę salonu Okorama.


smile
6 lipca 2008
22:57:54

W Olsztynie polecam salon optyczny Pani Bożeny Ławrynowicz - ul.Limanowskiego 4 Bardzo duży wybór oprawek i "szkieł"


dd
7 lipca 2008
23:14:14

Okulary Ray Ban są w salonach Vision Express


asia z.
28 sierpnia 2008
19:22:49

duży wybór okularów RayBan i innych markowych jest w Krakowie w salonie MozartOptyk na Rynku Głównym


EMA
22 stycznia 2009
15:45:22

Proszę Tomka Węca o kontakt telefoniczny, bądź mailowy. PILNE.


Anna
12 marca 2010
17:27:49

Ja również serdecznie polecam salon Pani Bożeny Ławrynowicz w Olsztynie: wspaniała przesympatyczna obsługa oraz duży wybór oryginalnych oprawek!


Rafał
16 marca 2010
12:13:44

A są może u Pani Bożeny takie same okulary, jak na zdjęciu 'matrix'?


GOLIAT
2 lipca 2010
14:51:39

U BOZENY JEST SAM SYFF I PODROBY


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Starsze artykuły

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu