Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Biznes lunch

22 lipca 2008,   Przyborowski Przemysław

  Oceń
Pamiętajmy, że spożywanie z kimś posiłku na zawsze zmienia naszą relację z tą osobą...
Jedzenie jest jedną z czynności podstawowych, które wykonujemy w ciągu dnia. Wszyscy musimy się odżywiać, aby normalnie funkcjonować w ciągu dnia pełnego różnych zadań i obowiązków. Jeść musi każdy i to bez względu na to, czy odżywia się zdrowo zjadając 4-5 posiłków dziennie w regularnych porach, czy raczej niezdrowo - pobudka o świcie i przygotowania w biegu, szybka kawa i niekiedy papieros.

Często nie starcza nam czasu nawet na symboliczne śniadanie. Całe szczęście, że wraz z rozwojem cywilizacji dochodzi do mieszania się zachowań pochodzących z różnych kultur. I tak na przykład w Polsce w dużych korporacjach coraz częściej można zaobserwować tradycję śniadań typu angielskiego. Lunch, bo właśnie o nim mowa jest posiłkiem w ciągu dnia zbliżonym nieco do naszego obiadu. Podaje się je w godzinach miedzy 12°° a 14°°. Śniadanie to obejmuje przekąski lub zupy, dania główne z ryb lub mięsa, potrawy słodkie, sery, sałatki, napoje zimne i gorące. Lunch może być poprzedzony koktajlem lub aperitifem.

Najlepiej gdyby ów posiłek był bogaty w białko, czyli np.: chude mięso, węglowodany w postaci produktów zbożowych. Produkty te dostarczą naszym organizmom wiele cennych składników.

Lunch jak każdy posiłek powinno się spożywać na spokojnie, bez pospiechu, nie na stojąco. Warto mieć przerwę na lunch, gdyż jest to zdrowszy sposób na zwiększenie wydajności w pracy także w godzinach popołudniowych. Traktując go, jako najbardziej syty posiłek jedzony w południe, pamiętajmy, ze pozwala on nam na pozbycie się zbędnych kalorii przez resztę dnia.

Do nas do Polski trafiła, również z krajów bardziej rozwiniętych gospodarczo, moda na lunch z klientem lub potencjalnym klientem firmy. Lunch jest tu rozumiany, jako zwykłe spotkanie biznesowe z klientem. Zanim jednak zaprosimy naszego klienta, potencjalnego klienta na lunch kilka rzeczy powinniśmy wiedzieć. Po pierwsze to my jako zapraszający powinniśmy zaaranżować spotkanie, znaleźć odpowiedni lokal, najlepiej dużo wcześniej sprawdzony.


Komentarze

Josh
12 sierpnia 2008
14:57:09

Mam spotkanie z klientem. Jakie miejsce modne jest w Krakowie na tego typu spotkania ?


Elims
13 sierpnia 2008
22:41:31

Znajomi z Krakowa polecają Ostoya Palace i ich deser Szarlotka z lodami miodowymi na sosie angielskim


Eryk
20 sierpnia 2008
21:20:44

Da Pietro, Farinello, Farina, Cherubino - Kraków :)


Joz
15 września 2008
22:52:26

Kraków - Miód i Malina


małgocha
17 listopada 2008
12:51:04

lunch:D idealna sprawa dla nas, Polaczków! "jedyny" posiłek w ciągu dnia,jedzony w towarzystwie,poza murami domu. Zwłaszcza jeśli chodzi o mniejsze miasta staranny posiłek, smaczniutkiLUNcH:) polecam każdemu! pracownikom, mamom w domu wychowującym dzieciaki, dla studentów,dla staruszków no i oczywiście biznesmenów. po prostu dar od boga;)heh sposób na lepszy i uporządkowany dzionek. PoZDraWiAm;)


Jola
28 listopada 2008
11:50:12

na lunch dobre miejsce w krakowie to fabryka pizzy na ul sławkowskiej 3 polecam serdecznie ja jestem zadwoloona


xyz
17 lutego 2009
19:45:26

Lunch powinien byc u nas czyms normalnym. To przede wszystkim zdrowe i wlasciwie rozwiazanie z punktu widzenia fizjologi zywienia. Ale w Polsce wiekszosc ludzi zamiast cieszyc sie, ze ma np. pol godziny czasu, by w poludnie spokojnie zjesc dosc obfity posilek, woli przelknac przy swoim biurku nad dokumentami podwojna kromke chleba i wyjsc z pracy o te pol godziny wczesniej.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu