Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Seks jakiego nie znamy

4 sierpnia 2008,   Archiwum Redakcyjne

  Oceń
Clark Gable uwielbiał kochać się w miejscach publicznych. Arystoteles Onasis sypiał z partnerkami młodszymi od siebie o 20 lat. Jego przeciwieństwem był Friedrich Nietzsche, który gustował w kochankach starszych o minimum dwie dekady.
Do tej wyliczanki możemy jeszcze dołożyć: Jamesa Joyce’a lubiącego damską bieliznę, Elvisa Presleya mającego słabość do pośladków, japońskiego pisarza Yukio Mishima „konsumującego” brudne ubrania czy Jacka Londona podniecającego się podczas jazdy pociągiem. Lista mogłaby być znacznie dłuższa, bo i rodzajów parafilii jest bardzo wiele.

Parafilia oznacza dosłownie umiłowanie tego, co mieści się poza przyjętym ogólnie wzorcem. To nic innego jak „stan psychiatryczny polegający na kompulsywnym reagowaniu lub uzależnieniu od niezwykłego albo nieakceptowanego społecznie źródła pobudzenia społecznego”. – Innymi słowy, jeśli masz parafilię i w związku z tym można cię określić jako parafila, to znaczy, że podnieca cię coś dziwnego – wyjaśnia w swojej książce „Zagadki seksu” dr Stephen Juan. – I choć może ci się wydawać, że twoja podnieta jest najzupełniej normalna, niemal wszyscy ludzie są zdania, iż jest to dziwaczne.

Badacze przyjęli, że o parafilii można mówić w przypadku osoby, u której nietypowe preferencje występują od co najmniej 6 miesięcy. Osoba cierpiąca na jakąkolwiek parafilię doświadcza powtarzającego się, nasilonego popędu i wyobrażeń seksualnych dotyczących niezwykłych działań. Musi więc te działania zrealizować, w przeciwnym wypadku odczuwa ogromne cierpienie.

We wszystkim jest seks
Na świecie wyodrębniono 113 rodzajów parafilii, ale naukowcy przypuszczają, iż jest ich znacznie więcej. Uczucie podniecenia wywołuje dosłownie wszystko: jedzenie, mundury, homilie i wykłady, ogień, łzy, zjawy i duchy, zawody sportowe, lalki, węże, pot, taniec a nawet oczy partnera. Niektórzy ludzie podniecają się dopiero w trakcie grzebania ich żywcem. Inni lubią być chłostani. Jeszcze inni muszą być zamknięci w małym pomieszczeniu (np. w windzie). Są też i tacy, którzy podniecają się na widok przedmiotów religijnych; kiedy są ścigani; mogą smakować słone wydzieliny ciała partnera lub są obrabowywani.

Czego to ludzie nie wymyślą
Jedną z popularniejszych parafilii jest agorafilia. W niektórych kulturach uznawana jest za fantazję erotyczną związaną z kochaniem się w miejscu publicznym lub w otwartej przestrzeni. Najczęściej wybieranymi miejscami są: parki, lasy, ogródki, parkingi oraz miejskie toalety.

Z agorafilią wiąże się dendrofilia, czyli zamiłowanie do uprawiania seksu w lesie lub buszu. Dendrofilów podniecają drzewa, które „są takie wysokie, duże i twarde”. Swoją drogą, w niektórych starożytnych kulturach drzewo było symbolem płodności. Z tego też względu w świąteczne dni starożytni Grecy, Rzymianie czy Skandynawowie wybierali się do lasu i ejakulowali na drzewa.

Wróćmy jednak do współczesnych parafilii. Interesująca jest mobilofilia czyli odczuwanie podniecenia podczas prowadzenia samochodu. Co ciekawe dotyczy to w takim samym stopniu mężczyzn, jak i kobiet.

12

Komentarze

Normalny
8 sierpnia 2008
22:09:16

Są gusta i guściki, są zboczenia i są konkretne skrzywienia


Administrator
10 sierpnia 2008
20:22:23

ZnaFca: zostaw mi swój adres e-mail, wyjaśnimy tą sprawę. Bezmyślne floodowanie nie jest rozwiązaniem niczego


ZnaFca
11 sierpnia 2008
19:53:10

Usuwanie wypowiedzi też nic nie pomoże.

Odnośnie maila: kolekcjonowanie maili mój drogi Adminie może być 114 dewiacją...


Administrator
12 sierpnia 2008
10:11:24

Poczta internetowa nie działa na mnie ze skutkiem opisanym. Jeżeli chcesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi, przedstawić swój punkt widzenia odnośnie sprawy o której za wiele nie raczyłeś napisać, zostaw do siebie kontakt. W przeciwnym wypadku ta wiadomość również zostanie usunięta.


ZnaFca
12 sierpnia 2008
20:25:43

Za wiele to nie raczył napisać autor tegoartykułu, a nie ja.


Administrator
13 sierpnia 2008
12:31:54

Uświadcze w końcu informacji dlaczego śmiecisz w komentarzach mojego serwisu ?


grzes
19 lipca 2012
08:19:53

niezła zadyma tu się wdarła...
A wracając do tematu to każdy czasami potrzebuje urozmaicenia mnie kreci seks w pospiechu tak jakby zaraz miał mnie nakryć ale nie koniecznie w miejscu publicznym


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu