Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Artykuły

Sny bardzo erotyczne.

24 czerwca 2008,   Archiwum Redakcyjne

  Oceń
Cóż może sobie pomyśleć uważający się za stuprocentowego heteroseksualistę mężczyzna, którego kolega z pracy bez żadnych wstępów obdarował namiętnym pocałunkiem? Albo kobieta, której kuzynka wsunęła się do łóżka i zmysłowo ją pieściła? Pewnie pomyślą, że śpią. I będą mieli rację.
Nasza wyśniona rzeczywistość, często po przebudzeniu, skłania do zadania pytań o swe związki czy orientację seksualną. Nie od dziś wiadomo, że we śnie puszczają wszelkie hamulce moralne i możemy przeżyć to, czego odmawiamy sobie na jawie.
Do snów erotycznych przyznaje się nieco ponad połowa Polaków. Seksuologowie twierdzą jednak, że seksualne marzenia zdarzają się wszystkim, tylko nie wszyscy je pamiętamy. Część z nas może nawet wzbraniać się przed rozmyślanie o snach, które są dla nas odrażające.

I to właśnie w snach może się budzić nasza prawdziwa natura. Od ponad 50 lat, czyli od momentu, gdy pojawił się raport Alfreda Kinseya, wiadomo, że na sześciostopniowej skali określającej preferencje seksualne najmniej jest zer (stuprocentowych heteroseksualistów) i szóstek (stuprocentowych homoseksualistów), a najwięcej tych, którzy mają mniejsze lub większe skłonności biseksualne. Sny homoseksualne wywołują większy niepokój u mężczyzn. Homoseksualizm kobiecy nigdy nie był tak naznaczony jak męski. W wielu kulturach Wschodu kontakty lesbijskie były wręcz zalecane- kobiety miały spać ze sobą, by wyćwiczyć się w sztuce miłości, aby potem mężczyzna mógł tylko na tym skorzystać. Nawet dziś, dwie kobiety trzymające się na ulicy za ręce, nie wywołują wielkiego niepokoju. Dlatego kobiecy homoseksualizm jest łatwiejszy do ukrycia.

Snami erotycznymi nie rządzą żadne reguły. Jednocześnie duża liczba snów erotycznych może wskazywać na duży deficyt seksu. Wtedy sny są zaspokojeniem naszych pragnień. A skoro brak reguł, erotyczne marzenia senne z rodzeństwem, dziećmi czy ze zwierzętami nie są katalogiem naszych nieocenzurowanych przez rozum życzeń. Dlatego do znaczenia snu można dojść dopiero drogą dokładnej jego analizy.
Sny w których pojawi się gwałt to dla części kobiet koszmar. Dla części bywa źródłem podniecenia.
Męskie sny z gwałtem również nie muszą wyrażać niezdrowego pociągu seksualnego do przemocy. Pojawiające się w męskich snach sceny gwałtu ze śniącym w roli gwałciciela świadczą o kompleksach.

Uczucie pożądania wobec rodzica w snach nie jest zaskoczeniem, ponieważ każdy z nas w dzieciństwie chciał się żenić z mamusią lub wyjść za tatusia, i to życzenie w snach powraca.
Sny kazirodcze, zamiast budzić lęk, powinny skłonić nas do analizy relacji z naszymi najbliższymi. Także matka czy ojciec śniący o seksie ze swoim dzieckiem nie muszą mieć skłonności pedofilskich. Taki sen może wyrażać ich niepokój o to, czy nie są zbyt zazdrośni, zaborczy.
To właśnie kreatywność odgrywa większą rolę w snach erotycznych niż wiek. Błędne jest bowiem mniemanie, że stojący na progu seksualnego życia nastolatek może mieć skromniejsze sny erotyczne niż bilansujący swe seksualne dokonanie 80-latek.
Postacie, które pojawiają się w naszych snach, są zbudowane z resztek rozmaitych wspomnień, z tego, co przeżyliśmy.
12

Komentarze

stefan
8 marca 2009
18:48:29

fujjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!


pizda
9 maja 2009
13:25:57

ale brednie


:)
17 grudnia 2009
12:58:49

niezłe !


;p
7 listopada 2010
23:42:52

dobrze napisane


lilia
20 listopada 2010
20:33:58

trafna wypowiedz . Uswiadamiajac masy, mamy szanse zniszczyc tabu.


grzes
9 lipca 2012
08:12:23

Niezłe sny nie zdarzyły mi się i chyba nie chciałbym żeby się przyśniły chyba musiałbym sie zastanowić nad sobą


senny
18 grudnia 2012
16:04:43

Ja mam często sny będące połączeniem kobiet i samochodów ;) Nawet znalazłem stronę idealną dla siebie: http://motodziewczyny.com


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu